BURZITIDA

„Tolik plánů, snů a velkých přání. Slyšel tenkrát tenhle les si přát smutně notuje Michal Tučný, ale i já s přáním začít jezdit na kole a připravovat se na další SUDETY!

Na konci prosince minulého roku po Vánocích mne skolila chřipková epidemie, z které jsem se nevykřesal až do konce února. Poslední příznaky jsem chtěl zlomit aktivitou, ale kam nemůže čert ani ženská či vůl, tak tam narazíš na kreténa- řidiče autobusu. Pozor řidič busu to je pan někdo! Při jízdě domů za mnou začal vztekle troubit autobus linkové dopravy a já ve snaze se mu rychle uhnout to pořádně rozjel a zabočil do prava. Pokud se podíváte na počasí 31.01.2015, tak vám bude jasné, že mrzlo. Při odbočování jsem sebou prudce bočně praštil o asfalt jako mé koleno….PRÁÁSK a bylo vymalováno!

Je konec dubna, jsem po 7x punkcích kolene, mezi tím jsem stihnul vyměnit 3x ortopedy, sjednat 3x externí vyšetření, 1x vyšetření online, zarezervovat 2x termín operace, založit 1x diskuzní fórum, 5x se dotazovat na dalších webech, 10x otravovat podobně postižených cyklistů emailem, 1x externí vyšetření pending, 2x telefonovat známým, 1x zajistit předoperační vyšetření.

Koleno bylo 1x rentgenováno, 3x vstříknut kortikoid, 2x bramborový zábal, 1x pohankový, 15x prisnitz, 1x punkce svépomocí DIY na stráni, vypotřeboval jednu tubu heparinové masti, 1x lahvičku domácí lihové masti kostivalu, 1x tuba kostivalové masti dr. Maxe, 2x stál v prudkém mrazivém proudu řeky Úpy.

Hlavně nepolevovat! Skvělou sportovní sezonu přeje Michal.

28.4.2015
Na základě Hanky Ebertové, která mne doporučila sportovního ortopeda Doc. MUDr. Leoše Hrazdíru CSc. jsem v Brně podstoupil jeho vyšetření. Ortoped mi provedl punkci, do burzy aplikoval kyselinu hyaluronovou (za pěkných 991Kč), předepsal Flamexin tbl., ortézu kolenní Genumedi a konstatoval pod sono- vnitřní poškození menisku, chrupavky ani vazu v kloubu není, jedná se o burzitidu, která pokud recidivuje se ale operuje! Dohodli jsme se, že dáme noze šanci do 14.5. a pak se již bude jednat o vyjednání termínu operace u kolegy dr. Pazourka.

koleno_punkce_start

11.5.2015
Po návštěvě ordinace dr. Hrazdíry se náplň do kolena vrátila. V průběhu 14dnů jsem zkoušel možné a nemožné- opakovaný prisnitzeho zábal, zábal z MSM, a zábal citron-česnek. Výsledkem byla popálenina kolene. Mělo to, ale jeden zajímavý efekt, koleno začalo hřát. A hřálo nikoliv pár hodin, ale celé dny. Až jsem se toho začal obávat a aplikoval protizánětlivé masti. Nicméně popadnul jsem příležitost za pačesy. Náhodně jsem aplikoval heparinovou mast a začali se dít věci! Během tří dnů náplň splaskla a začala ukrutně svědět. A všichni víme, že to je počátek hojení!

koleno_zabal

14.5. 2015
Víkendové polevení náplně mi nevydrželo a do návštěvy ordinace dr.Pazourka, který je mým potencionálním operatérem, se náplň vrátila. Burzitida je diagnostikována mírnější. Dohodli jsme se s doktorem na dalším třítýdenním cyklu a již poté stanovíme termín operace, pokud ovšem nezasáhne vyšší moc. Stále aplikuji heparinovou mast Lioton, kompresní obinadlo, ortézu Genumedi a klidový režim. Nově aplikuji jednoduchou godzillu pracující na principu stejnosměrného proudu což je primitivní nástroj galvanoterapie .

godzilla

22.5.2015
Tak se mi zdá, že náplň v burze ustupuje. Godzilu aplikuji každý den 15minut a dost to svědí. Myslím si, že zabírá. Ortézu mám 24hodin včetně spánku a na nohu pevně došlapuji. Nijak ji nešetřím. Dříve jsem nedošlapoval a noha mi zbytečně otékala. V tíhovém váčku je spousty různých kuliček a hrbolků.

25.5.2015
O víkendu jsem šel do lékárny, koupil největší průměr injekční jehly a bodnul jsem si ji do kolene. Udělal jsem to jak v sobotu tak i neděli. V sobotu mi voda vystřelila jak drobný vodopád nad hlavu a dopadla na asfaltový pás verandy a v neděli jsem nechával volně odtékat i krev. Pak jsem vše pořádně stáhnul a nohu nechal odpočívat. Odpoledne mě v koleně začalo opět svědit. V noci jsem se probudil a měl úplně necitlivou spodní část chodila. Obinadlo přes ortézu bylo přemíru stáhnuté. Na návštěvu mi přišla i mamka, řádně mě vydeptala a s výhružkami i prásknutím dveří zase odešla. Večer jsem brečel a říkal si nahlas, že se snad již asi nikdy nevyléčím. Přes takové stresy určitě nikdy.

28.5.2015
Voda se mi po domácku udělané punkce vrací. Nahmatal jsem na koleně velmi citlivé místo. Jedná se o drobně srolovanou utrženou šlachu. Je pak jasné, že se voda v burze stále naplňuje. Pokud se šlacha nepřilepí k svalovině bude se celá věc opakovat. Již jsem jednou podobně drobný úpon utržené šlachy řešil. Je to na dlouho. Šlacha se musí natvrdo přimáčknout a co nejméně se pohybovat. Další možnost je, že se postupně „mrtvá“ šlacha zmenšuje až se zcela vytratí…něco jako sval který se nepoužívá.

1.6.2015
O víkendu to bylo přesně 4měsíce od pádu na kole. Tato doba byla krutě o trpělivosti. Kdyby se vedla zákopová válka, asi bych si hlavu nenechal jenom tak ustřelit. Kdo jde více přes duchovno- žiji pouze přítomností. Vše ostatní je mi nepravdou (nebo chcete-li jako nežitím v pravdě- skutečnosti) a mrháním silami, myšlenkami. Nic neplánuji. Vychutnávám slast pozorování života samého, nic jiného ani nemohu dělat. V pátek jsem si provedl opět punkci DIY. V tekutině byla drobně krev po předchozích masážích, tekutina byla tedy narůžovělá. Potvrzuje se, že v koleni není stále něco zahojené- tedy šlacha. Do ortézy jsem vsunul vypreparovanou gelovou vložku z návleku sedla kola, který jsem používal při mém putování Okolo ČR v 2013. K ortéze jsem přidal kompresní zimní podkolenky, aby spodní část nohy nenatékala. Nic moc pro spaní ani teplé červnové dny. Jedeme dál!

orteza_1_VI_2015

4.6.2015 AKTUÁLNĚ
Píši zprávu doktoru Pazourkovi o zdravotním stavu mé nohy. S POTĚŠENÍM oznámuji, že se za 4dny situace tak zlepšila, že operaci netřeba! Noha není ještě zcela fit, vody je však ve váčku minimum, koleno již vůbec nebolí. Budu moci velmi brzy nohu zatěžovat. Ke zlepšení mi pomohlo alternativní přístup aplikace DMSO s CDS2 + Godzila. Děsný názvy…

ANYWAY I AM BACK!!!

19.11.2016 AKTUÁLNĚ po roce
Voda do kolene (prepatelární) se již nikdy nevrátila. Řekl bych, že péčí v průběhu léčby se koleno nyní zdá zdravější než u nohy vedle. Noha je prostě v pořádku.