Nábytkový design

Designem nábytku jsem se začal zabývat v posledním ročníku mého studia na VŠUP. Počáteční praxi jsem získal v interiérově firmě AM Interiér ve Zlíně. Majitel A. Malúš mi dal dobrou lekci tradičního navrhování atypického nábytku.

Postupem času jsem si vytvořil svůj osobitý přistup řešení designu nábytku a interiérových prvků. Nejraději volím a dávám přednost atypické výrobě (i za cenu vhodného použití levnějšího materiálu) oproti sériově navrženým „designerským“ kusům.

Věřím, že každý prostor šitý spotřebiteli na míru je nutné vyrovnat vyjímečností návrhu jako je sám investor. „Nějak“ rozestavěný typový (ikdyž „designový“) nábytek tím není dobrým příkladem.

Unikátní dispoziční řešení, ale i konkrétní design částí je součástí celku zvaný INTERIÉR. Průmyslovou výrobu nábytku, až na některé vyjímečné kousky (není myšleno svoji tržní hodnotou) považuji jako nutné zlo:-). Bez typovky se však v dnešní době neobejdeme.

Z materiálu nejraději volím přírodní materiály. Miluji syrovost dřeva, hrubost kamene, pevnost kovu…Nesnáším plasty. Na druhou stranu mam bohatou zkušenost s modernímy materiály jako jsou corian, barrisol, hpl compacty, pandomo stěrky a podobně.